„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień bardzo wyczekiwany . To czas pełen radości i zabaw . Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, biedronki, rycerzy, piratów, , policjantów ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

Po śniadaniu wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej, gdzie jej wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Podczas balu, prowadzonego przez Panią Gabrysię – animatorkę MikiMator, wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych przebojów, puszczały bańki mydlane i brały udział w wielu zabawach.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.