Święto drzewa

Dnia 8 października 2021 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Święto Drzewa". Rodzice zadbali o to, żeby ich pociechy ubrane były na zielono. Święto drzewa staje się tradycją w naszej placówce. Tego dnia dzieci poznały różnego rodzaju drzewa, rozpoznawały je po liściach, owocach oraz układały puzzle przedstawiające różne gatunki drzew. Oprócz tego przedszkolaki wypowiadały się na temat, dlaczego obchodzimy ten dzień oraz co nam dają drzewa. Dzieci wzięły udział w zabawie  „Narodziny drzewa”,  gdzie naśladowały w jaki sposób rośnie drzewo. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo. Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.

Dorota Słowiak