Zajęcia z robotemeukacyjnym w grupie 0-1

W minionym tygodniu dzieci z grupy „Puchatki’’ uczyły się programować niezwykle inteligentnego, wyposażony w wiele funkcji robota edukacyjnego.

Takie zajęcia otwierają dzieciom drzwi do świata nowoczesnej technologii, zachęcają do eksperymentowania i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Praca z robotem to ogromne korzyści dla dziecka oraz świetna zabawa, która rozwija kompetencje takie jak: logiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Starszaki za pomocą „kolorowych kodów”układały drogę dla robota, programowały zadania, które następnie robot Dash realizował ,wędrując według poleceń na macie .

Po zakończeniu zajęć zadaniem przedszkolaków było stworzenie robota lub wynalazku z dostępnych materiałów.

Każde dziecko projektowało według własnego pomysłu.

W ten sposób powstało wiele kreatywnych prac, a każda z nich była wyjątkowa, tak jak ich twórcy.

Joanna Duchnicka