Wyjazd do Domu Kultury w Kętach na spektakl pt. „Kot w butach”

W piątek 19.11.2021 wszystkie dzieci z naszego Przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w spektaklu teatralnym opartym na motywach znanej baśni Charlesa Perrault pt. „Kot w butach” wystawionym przez Dom Kultury w Kętach.
Myślą przewodnią spektaklu była przyjaźń, która jest cenniejsza niż wszystkie bogactwa i skarby oraz wiara w marzenia. I jak w bajkach zwykle bywa biedny staje się bogatym, uczciwość zostaje wynagrodzona, a dobro zwycięża nad złem.
Przedstawienie „Kot w butach” opowiada historię młynarza - Janka najmłodszego z trzech braci, któremu w spadku ojciec podarował jedynie kota. Samotny i opuszczony przez swoich braci wyrusza w świat ze swoim przyjacielem – kotem, by szukać szczęścia. Jak się później okazało to nie był taki zwykły zwierzak. Mówił ludzkim głosem, potrafił śpiewać i tańczyć, a w dodatku za okazane serce i otrzymane buty od sowiego pana w podzięce postanowił odmienić jego los i pomóc w spełnieniu najskrytszych marzeń.
Kiedy kot poznaje marzenie swojego przyjaciela, którym jest poznanie prawdziwej królewny, postanawia je spełnić. Choć jest to na pewno niełatwy plan, ale dzięki swojemu uporowi i  sprytowi udaje mu się odmienia życie młodego młynarczyka.
Piękna scenografia, muzyka i wspaniała gra aktorska bardzo spodobała się dzieciom, które jak
za dotknięciem  magicznej różdżki przeniosły się w  świat  bajki. Było to niezwykle kolorowe, żywiołowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko teatralne. Przedszkolaki na zakąszenie przedstawienia  nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Po powrocie do przedszkola, dzieci chętnie opowiadały o obejrzanym przedstawieniu. Większość z nich wykonała również ciekawe prace plastyczne, ilustrujące scenki ze spektaklu. Wyjazd przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i radości.